1396/08/01
مرتب سازی بر اساس:
محدودیت:

خطبه های نماز جمعه 1396/07/28
خطبه ها

1396/07/28 ساعت: 6:51 PM
• شنبه 29مهر" اول ماه صفرالمظفر و آغاز جنگ صفین در سال 37 قمری و روز ورود اهل بیت (ع) به شهر شام " است. این روز را گرامی می داریم. اسلام دین عزیزی است که باید خون فردعزیزی مانند؛ حسین بن علی (ع) پای اسلام ریخته شود. فرمود:« خدا می خواهد اهل بیت مرا با اسارت ببینید.»حسین بن علی(ع) چراغی در شهر شام بر جای گذاشته و آن حضرت رقیه (س) است.*****در هفته ی تربیت بدنی هستیم. عقل سالم در بدن سالم است. اسلام به ورزش فوق العاده اهمیت داده است. خدا را شکر امکانات ورزشی در شهر فراهم است. همه و همه باید به ورزش اهمیت دهیم.******اولاً؛ سخنان یاوه گویانه ی ترامپ قابل پاسخ نیست. رهبر(حفظه الله تعالی) نکات مهمی فرمودند که امیدواریم مسئولین عنایت ویژه ای داشته باشند. هم ملت و هم مسئولین و هم دولت در مقابل فتنه ی جدید آمریکا متحد هستند. یکی از دلائل محکوم کردن اروپا این است که به آمریکا می گوید برجام را به هم نزن و فشارها را بیشتر کنید تا به برجام 2 و 3 (بحث قدرت منطقه ای ، نظامی و موشکی ) برسیم. هم اروپا و هم آمریکا و دشمنان اسلام بدانند جمهوی اسلامی ایران هرگز از قدرت منطقه ای و نظامی و توان موشکی خود دست برنخواهد داشت و آنها باید این خیال را به گور ببرند.
تعداد بازدید:29
خطبه های نماز جمعه 1396/07/21
خطبه ها

1396/07/22 ساعت: 4:15 PM
بحث اربعین حسینی مطرح است. برای هر عزیزی که امکان پذیر است در این مراسم حضور پیدا کند و اگر کسی نمی تواند در کمک ها خود را شریک کند. وقتی کشوری مانند؛ عراق میلیون ها زائر را حمایت می کند ما هم از این طرف کار را تسهیل کنیم تا همه بتوانند بروند.*****به تعبیر امام صادق(ع) خداوند دشمنان اسلام را از احمق ها قرار داده است. ترامپ وضعیت خود را نشان می دهد و الحمدلله مایه ی اتحاد و انسجام و همدلی هرچه بیشتر همه ی مردم ایران با هر طرز فکری شده است. خیلی ساده و با مرور واقع‌بینانه تاریخ معاصر کشورمان و سابقه سیاه آمریکا در تعامل با ایران و ایرانی و نیز با مرور عهدهای شکسته آمریکا با دیگر مردمان جهان، به روشنی قابل فهم و درک بود که آنچه آنها می‌گویند، همان« دفن سکه زیر خاک است به امید سبز شدن درخت سکه»! معلوم بود که همان یک سکه را هم برمی‌دارند و به جیب می‌زنند! حساب اروپایی ها را نباید از آمریکا جدا کرد . زیرا در نقشه ها مشترک و سرشان در یک آخوراست. آنها معتقدند که ایران دشمن و مخالف منافع آنهاست.
تعداد بازدید:26
خطبه های نماز جمعه 1396/07/14
خطبه ها

1396/07/15 ساعت: 7:53 AM
• در هفته ی نیروی انتظامی قرار داریم. از همه ی عزیزانی که در سنگر امنیت و آسایش مردم زحمت می کشند صمیمانه تقدیر و تشکر و خسته نباشید خدمت آنها عرض می کنیم. در منطقه ای قرار گرفته ایم که چشم طمع دشمن به آن بیشتر از جاهای دیگر است. آسایش ما دراین منطقه ی کویری به دلیل زحمات نیروی انتظامی است.• سه شنبه 18 مهر برابر با 19 محرم " روز حرکت اسرای کربلا از کوفه به شام" است. این روز بزرگ را گرامی می داریم. بخش دوم انقلاب کربلا از لحظه ای بود که امام(ع) به شهادت رسید. حضرت زینب (س) و آقا امام سجاد(ع) به خوبی و شایستگی کارخود را انجام دادند به طوری که در شام عزاداری کردند به طوری که یزید شهادت امام(ع) را به گردن ابن زیاد انداخت.
تعداد بازدید:51
خطبه های نماز جمعه 1396/07/07
خطبه ها

1396/07/07 ساعت: 4:42 PM
«اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وعَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ» در ابتدا شهادت مظلومانه ی حسین بن علی (ع) را به حضرت ولی عصر حجة بن الحسن العسکری( روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفدا) و هم چنین به شما نمازگزاران عرض تسلیت دارم. خداوند انشاالله توفیق دهد تا بتوانیم خوب عزاداری کنیم ! جا دارد از مبلغین و عزیزانی که منبر و خدمات فرهنگی و مذهبی دارند تقدیر و تشکر کنم. هم چنین از شما مردم ولایی و عزیز و محبوب خدا تشکر می کنم. اولاً در این مجالس حسین بن علی (ع) شرکت کنید. مجالس اباعبدالله الحسین (ع) به تعبیر بسیاری از علما من جمله آیت الله بهجت که می فرماید:« حرم است.» هرکس در مجالس حاضر شود گویا به زیارت ایشان نائل شده است. " رحمة الله الواسعة " بودن حسین بن علی (ع) یعنی که؛ خدا رحمت واسعه ای به او داده است. زمانی که زائر نمی تواند به حرم آقا مشرف شود با حضور در مجالس ایشان به حرم وارد شده است. شاید یکی از مصادیق " السلام علیک یا رحمة الله الواسعة " همین باشد.
تعداد بازدید:42
خطبه های نماز جمعه 1396/06/31
خطبه ها

1396/06/31 ساعت: 7:52 PM
«اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ»***امروز اولین روز از ماه هجری قمری و مصادف با اول محرم است. اولاً ورود به این ماه و شهادت سالار شهیدان حسین بن علی (ع) ویاران باوفای آن حضرت را به صاحب عزا ومصیبت حجة بن الحسن العسکری(ارواحنا له الفداء) و هم چنین به شما خوبان و محبان اهل بیت(ع) تسلیت عرض می کنم. هرچه داریم از امام حسین(ع) است. انشاالله! از علمای منابر و روحانیت معزز در سراسر شهرستان به خوبی استفاده کنیم تا رتبه ی معنویمان بالا رود.امام رضا(ع) فرمودند:« پدرم از همان روز اول محرم گریان و محزون بود تا به روز عاشورا می رسید که اوج غم و اندوه موسی بن جعفر(ع) شروع می شد.»
تعداد بازدید:32
خطبه های نماز جمعه 1396/06/24
خطبه ها

1396/06/24 ساعت: 5:17 PM
حضرت آقا(حفظه الله تعالی)فرمودند:« تقلیل فاجعه ی میانمار به یک درگیری مذهبی بین مسلمانان و بوداییان درست نیست. این یک قضیه ی سیاسی است زیرا مجری آن دولت میانمار است و در رأس آن نیز زنی بی رحم قرار دارد که برنده ی جایزه ی صلح نوبل بوده و با این اتفاقات مرگ جایزه ی صلح نوبل رقم خورد. این مسئله فاجعه آمیز میانمار حقیقتاً حادثه ای کم نظیر است . جلوی چشم یک و نیم میلیارد مسلمان و مجامع جهانی مدعی، دولتی بی رحم مردم بی پناه را می کشد و آتش می زند. راه چاره فقط این است که تمام کشورهای اسلامی عملاً وارد این قصه شوند.» البته منظور جنگ نیست بلکه فشارهای سیاسی و بین المللی بیاورند.
تعداد بازدید:36
خطبه های نماز جمعه 1396/06/17
خطبه ها

1396/06/18 ساعت: 8:39 PM
امام (ره) می فرمایند: "ما شریک غم همه ی مظلومین جهان هستیم و پشتیبان همه مظلومان جهان هستیم." این تعبیر های امام خمینی(رحمه الله علیه) است. ما متاسفانه در روز های اخیر با خبر های تکان دهنده و موحش کشتار کثیف و وحشیانه ی مسلمانان در میانمار مواجه هستیم، متاسفانه با سکوت مرگ بار مدعیان حقوق بشر و مدافعان سینه چاک آزادی عقیده و بیان به گوش جهانیان می رسد و متاسفانه جهان اسلام را عزا دار و انسانیت را سرافکنده کرده است.***امیدوارم خدا به همه ما توفیق دهد که بتوانیم به فکر مسلمانان باشیم. البته مردم جلو هستند و امروز در سراسر ایران در حال راهپیمایی هستند. انشاالله! ما وشما مردم رشید و عزیز در همین مسجد به عنوان اعتراض بلند می شوم وعلیه آنهایی که دارند مسلمانان میانمار را به شهادت می رسانند، وظیفه خود را انجام می دهیم. ولی می خواهیم دولت ما هم اینجا اعلام اعتراض کند به خصوص آنهایی که اعلام اعتراض کرده اند از جهت حقوقی دفاع کنند، اگر اعتراض نکنند از این بدتر هم می کنند و سراغ ما هم می آیند. به هر حال این وظیفه دینی و اعتقادی همه ما مسلمانان است.
تعداد بازدید:37
خطبه های نماز عید سعید قربان 1396/06/10
خطبه ها

1396/06/10 ساعت: 10:10 AM
در ابتدا فرارسیدن عیدسعید قربان را به محضر امام زمان (عج) و رهبر عزیز انقلاب(حفظه الله تعالی) و عموم مسلمین به خصوص شیعیان امیرالمؤمنین(ع) و جمع حاضر برادران و خواهران گرامی عرض تبریک و تهنیت دارم.یکی از کارهایی که مستحب است و به عنوان یک برادر دینی تأکید می کنم این است که سعی کنیم در این عید قربانی داشته باشیم. تا به فقرا خیری برسد. اگر هم نمی توانید مستقل قربانی کنید چند نفر با هم شریک شوید.
تعداد بازدید:52
خطبه های نماز جمعه 1396/06/03
خطبه ها

1396/06/03 ساعت: 5:44 PM
امام جمعه موقت شهر خور حجه الاسلام والمسلمین شیخ حسین عزیز: هفته ی دولت را تبریک عرض می کنم. امیدوارم همه ی وزرایی که رأی اعتماد گرفته اند و همچنین مسئولین استانی و شهرستانی جاپای شهیدان رجایی و باهنر بگذارند و از این فرصت استفاده کنند و به مردم به خصوص در بعد مسائل اقتصادی، معیشتی و فرهنگی خدمت کنند. ****در هفته ی دولت از همه ی بزرگانی که زحمت کشیده اند جای تقدیر و تشکر دارد و هم چنین از اقداماتی که در سالیان متمادی برای آنها تلاش های زیادی شده است.****نکته ی دیگری که لازم است به مناسبت آغاز به کار شورای شهر عرض کنم. از زحمات شورای شهر و روستای چهارم تقدیر می کنم و به بزرگوارانی که فرصت خدمت پیدا کرده اند تبریک می گوییم. مردم از شما انتظاراتی دارند.
تعداد بازدید:63
خطبه های نماز جمعه 1396/05/27
خطبه ها

1396/05/27 ساعت: 6:23 PM
امروز روز دحو الارض می باشد. دحو الارض یعنی؛ پهن شدن زمین از زیر کعبه به روی آب. شب 25 ذی القعده از شب های شریف است و رحمت خدا در آن نازل می شود و قیام و عبادت در آن اجر بسیار دارد. از حسن بن علی وشّاء روایت شده است که : من مثل دیشب با پدرم شام در محضر امام علی بن موسی الرضا (ع) بودیم. حضرت فرمودند: « امشب شب ولادت حضرت ابراهیم (ع) و عیسی(ع) است. زمین از زیر کعبه پهن شده است. هر که روزش را روزه بدارد چنان است که شصت ماه روزه گرفته است.» در روایت دیگر فرموده است : « در این روز امام زمان (ارواحنا له الفداء) ظهور خواهد کرد.» امروز یکی از چهار روزی است که در تمام سال به فضیلت روزه ممتاز شده است. در روایتی وارد شده است که روزه ی این روز همانند روزه ی هفتاد سال است. هم چنین کفاره ی هفتاد سال است. هرکس در این روز روزه بگیرد و شب را به قیام و عبادت بپردازد برای او عبادت صدساله نوشته خواهد شد. هرچه در زمین و آسمان است برای روزه دار این روز استغفار می کند. انشاالله! بتوانیم از این روز که بسیار باعظمت است بهره بگیریم.
تعداد بازدید:49
خطبه های نماز جمعه 1396/05/20
خطبه ها

1396/05/20 ساعت: 6:15 PM
• دوشنبه 23 مرداد " روز مقاومت اسلامی" است. امروز هرچه داریم از مقاومت است. درس مقاومت در برابر دشمنان از قرآن و اهل بیت (ع) است. ما این درس را از الگوهای الهی و خدایی گرفته ایم . همه ی عزیزانی که در جبهه ی مقاومت تلاش می کنند تبریک می گوییم. همه ی ما در جبهه ی مقاومت هستیم. در مقابل دشمن، تحریم ها و ... که از این امتحان خوب بیرون آمدیم. • پنج شنبه 26 مرداد " آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی " در سال 1369 است. امیدوارم آزادگان سرمایه ی بزرگی را که خداوند به آنها عنایت کرده حفظ کنند . قاطبه ی آزادگان ما خوب درخشیدند اما گاهی عده ای کم لطفی می کنند.
تعداد بازدید:58
خطبه های نماز جمعه 1396/05/13
خطبه ها

1396/05/13 ساعت: 4:58 PM
• امروز جمعه 13 مرداد برابر با 11 دی القعده" روز ولادت مولایمان علی بن موسی الرضا المرتضی (ع)" است. این ولادت سراسر نور و برکت را به محضر فرزندش و عموم شیعیان و محبانش تبریک و تهنیت دارم. در گفتاری از حضرت آقا در ارتباط با امام هشتم (ع) آمده است که : « پیام زندگی علی بن موسی الرضا(ع) چیست؟ ما که نباید به مرقد ایشان اظهار ارادت کنیم. زندگی او برای ما درس است. از زندگی او باید درس بگیریم. من پیام زندگی وی را در یک جمله خلاصه می کنم. آن عبارت است از مبارزه ی دائمی و خستگی ناپذیر.» *****پرهیزگاری و تقوای امام هشتم(ع) طوری بود که نه تنها مردم بلکه دشمنان هم به آن اعتراف کردند. همه ی فکر و اندیشه ی آن بزرگوار حفظ دین خدا و اجرای وظایف الهی و نجات خود و مردم بود. ایشان اسوه ی کامل عبودیت بود و در این راه به حدی رسیده بود که وی را عاشق عبادت می دانستند. آن حضرت بسیاری از روزها را روزه داشتند و شبها را به شب زنده داری می گذراندند. هر روز هزار رکعت نماز مستحبی و نافله می خواندند. امیدوارم بتوانیم از ایشان تبعیت کنیم.*****سه شنبه 17 مرداد " روز خبرنگار" است. این روز را گرامی می داریم. به همه ی خبرنگاران تبریک می گوییم. خبرنگار امانت دار است. باید در بیان خبر صادق ، پرتلاش و به روزباشد.
تعداد بازدید:75
خطبه های نماز جمعه 1396/05/06
خطبه ها

1396/05/10 ساعت: 11:29 PM
در هفته گذشته پیروزی رزمندگان مقاومت هم در سوریه و هم در لبنان بود. حزب الله قهرمان و ارتش سوریه سردمداران کفر را از آنجا راندند و 98 درصد آنجا را پاکسازی کردند که تبریک عرض می کنیم. دیگر این که سه هفته بود که مردم مظلوم فلسطین در سختی بودند اما با مقاومت باعث شدند که آنها ایستگاه های بازرسی و ... را جمع کنند. به امید روزی که این غده ی سرطانی کاملاً ریشه کن شود.
تعداد بازدید:44
خطبه های نماز جمعه 1396/04/30
خطبه ها

1396/04/30 ساعت: 6:17 PM
بنده به عنوان یک طلبه کوچک از شرکت شما عزیزان در تشییع جنازه ی شهدای گمنام تشکر می کنم. آنها گمنام نیستند بلکه مشهورترین عندالله هستند. امروز عطر شهیدان در این منطقه و سراسر ایران پخش و حال و هوای شهادت دوباره تداعی شده است. از عزیزانی که این بدن های معطر را پیدا کرده و به شهرستان ها می فرستند نیز تشکر می کنیم. با این حضور می خواهیم بگوییم: "ای امام زمان(روحی و ارواح العالمین لتراب المقدمه الفداه) و ای خدا(جل جلاله) و ای شهدا! ما شما را فراموش نخواهیم کرد بلکه به یاد شما نفس می کشیم." امروز اگر امنیت، آرامش و عزتی داریم از برکت همین خون های پاک شهیدان است. هیچ راه و رسمی را به این راه و رسم شهادت و جهاد در راه خدا عوض نکنیم. اگر امروز در مباحث گوناگون مملکت به جایی رسیده ایم از همین شهدا بوده است. ممکن است برای آنها دل بسوزانیم و برایشان گریه کنیم، ولی نباید اهداف و انگیزه ی آنها را فراموش کنیم. اگر کسی در سایه ی فرامین ولی فقیه نباشد شهید محسوب نمی شود. اگر می بینیم شهید نواب آن عملیات را در آن روزگار پر از خفقان انجام داد به فتوای علمای نجف بوده است. یک وجه اشتراک تمام شهیدان ما این بوده که برای اجرای احکام دین و ندای ملکوتی امام خمینی (ره) رفته اند. آنها رضای رهبر را رضای خدا می دانستند. انشاءالله! خدا به ما توفیق دهد راه و رسم آنها را ادامه دهیم و در مسیر شهدا باشیم.
تعداد بازدید:62
خطبه های نماز جمعه 1396/04/23
خطبه ها

1396/04/25 ساعت: 2:49 PM
در سال 60 به وسیله ی نفوذی ها به سپاه و نیروی انتظامی و کل نهاد های برخاسته از انقلاب حمله شد. با دست خودمان تیشه به ریشه ی خودمان می زدند. این اتفاق باز هم دارد می افتد. امام در صحیفه ی نور جلد 8 صفحه ی 258 می فرماید:« من از سپاه راضی هستم و به هیچ وجه نظرم از سپاه برنمی گردد. اگر سپاه نبود کشور هم نبود. من سپاه پاسداران را بسیار گرامی می دارم. چشم من به شماست.» بین مردم شبهه ایجاد کرده اند که چرا سپاه در امور اقتصادی و ... دخالت می کند. متأسفانه این از طرف دولتمردان ما مطرح می شود. جواب شبهه این است: « آنان که چنین شبهه هایی ایجاد می کنند یا از قانون اساسی و قوانین مجلس شورای اسلامی و اساس نامه ی سپاه پاسداران آگاهی ندارند یا مغرضند و عملکرد شایسته ی سپاه را مانع نیات شوم خود می دانند. لذا درصدد تخریبند. »
تعداد بازدید:66
خطبه های نماز جمعه 1396/04/16
خطبه ها

1396/04/16 ساعت: 5:22 PM
رهبری عزیز انقلاب امام خامنه ای (حفظه الله تعالی) فرمودند:« در خانواده همسر و مادر عضو اصلی است. زن در این مجموعه جای بسیار اساسی و رفیعی دارد. به همین خاطر وقتی اصل خانواده یعنی زن، متزلزل است در آن جا هیچ چیزی در جای خود قرار ندارد.» امروز دشمن به سمت و سوی خانواده حمله ور شده است.****** شخصی یهودی می گوید: " برای نابودی ایران باید در خصوص کلمه ی مقدسی به نام خانواده هزینه کرد و من قصد دارم تا موضوع مادر را در دستور کار خود قرار دهم. در ایران مادر خانواده همه چیز را مدیریت می کند و اگر مادر را به لجن بکشیم تمام جامعه به لجن کشیده خواهد شد." باید مراقب فضاهای مجازی باشیم که نقشه ی دشمن است و دارد خیلی چیزها را از بین می برد.
تعداد بازدید:77
خطبه های نماز جمعه 1396/04/09
خطبه ها

1396/04/10 ساعت: 6:06 AM
امام جمعه موقت حجت الاسلام والمسلمین سید علی آل داود:اولاً؛ به نوبه ی خود از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به موقع پاسخ دندان شکنی به گروه های تکفیری و داعش داد تشکر می کنم. به مناسبت سقوط دولت خودخوانده و سفاک داعشی در عراق و شهر آزاد شده ی موصل تبریک عرض می کنم. هم چنین از عموم نمازگزاران و روزه داران شهر مذهبی و ولایتمدار خود برای مشارکت های بسیار عالی و زیبا در برنامه های مذهبی و مجالس ماه رمضان ، نمازهای پرشور و پرجمعیت روزانه و نماز پرشکوه عیدسعید فطر و شرکت آگاهانه شما در راهپیمایی روز قدس و برنامه ششمین مرحله ی تکریم امامزاده ی بزرگوار حضرت سید داود(ع) تقدیر و تشکر می نمایم.***********چون حال و هوای ماه مبارک رمضان در وجود همه ی شما بزرگواران است مسئله ای را که در این ماه عموم مسلمانان مراعات کرده و به آن پایبند بودند و انجام می دادند تذکر دهم. آن تلاوت و قرائت و انس با کتاب آسمانی ما قرآن مجید است. فکر نکنیم که فقط ماه رمضان بهار قرآن است و خواندن آن تعطیل شود. قرآن کتاب زندگی ما، قانون اساسی و دستورالعمل است. تلاوت آن به صورت مدام اولین مرحله آشنایی و انس و تدبر در قرآن است.
تعداد بازدید:71
خطبه های نماز جمعه 1396/04/02
خطبه ها

1396/04/02 ساعت: 8:07 PM
امام(ره) فرمود:« روز قدس ، روز مقابله ی مستضعفین با مستکبرین است.» به عنوان یک طلبه ی کوچک از حضور پررنگ و باشور و حال شما مردان و زنان در این هوای گرم تقدیر و تشکر می کنم که خود را در این میدان به دشمن نشان دادید که آماده هستید. از عزیزانی که این مراسم را ترتیب دادند و حمایت کردند خصوصاً از گروه سرود بسیج هنرمندان که روحیه ی ایثار و شهادت طلبی را بین مردم زنده می کنند تقدیر و تشکر می کنم.*********** یکی از فلسفه های وجودی سپاه، حفظ نظام در همه ی ابعاد و دستاوردهای آن است. از سپاه پاسداران که فرزند انقلاب و متولدشده ی آن است تقدیر و تشکر می کنیم که به دستور فرمانده کل قوا امام خامنه ای (حفظه الله تعالی) به موقع اقدام نمود و جواب دندان شکنی به همه، به خصوص داعش داده شد تا دیگر با جمهوری اسلامی ایران بازی نکنند.*********** امسال هم مانند سنوات قبل به یاری خدا با حضور پررنگ شما مردم قدرشناس انشاالله! مجلس تکریم امامزاده سید داود(ع) در همین مکان برگزار خواهد شد. امامزاده چشم و چراغ این شهر است. **********در پایان از حضور روحانیت معزز و معظم در این ماه مبارک در محافل و مجالس به خصوص در شب های قدر تشکر می کنیم. انشالله در ماههای دیگر نیز بتوانیم از حضورشان استفاده ببریم.
تعداد بازدید:255
خطبه های نماز جمعه 1396/03/26
خطبه ها

1396/03/27 ساعت: 5:25 AM
اولاً؛ شهادت مولا را به فرزند گرامیش حضرت حجة بن الحسن عسکری (ارواحنا له الفداء) و به رهبر عزیز انقلاب(مد ظله العالی ) و همه شیعیان و محبانش و همه ی شما عزیزان نمازگزار جمعه عرض تسلیت و تعزیت دارم. الحمدلله! در این دوشب قدر در شهرستان خور مراسم بسیار خوبی برگزار و از وجود علما استفاده شد. امیدوارم خدا توفیق دهد بتوانیم درشب 23 که کمتر از این دو شب نیست، حضور جانانه و پرشوری داشته باشیم.در روایت است که امام صادق(ع) فرمود: « هرچیزی اندازه ای دارد جز اشک که قطره ای از آن آتش ها را خاموش می کند. کسی که اشک برای خدا بریزد چهره اش تیرگی و خواری را نخواهد دید.»
تعداد بازدید:65
خطبه های نماز جمعه 1396/03/19
خطبه ها

1396/03/20 ساعت: 3:10 AM
تقوی وسیله ی حفاظت و بیمه ی انسان در مقابل گناه است. مثل لباس ضدحریق برای مأموران آتش نشانی است که آنها را از آتش محافظت می کند. " وَمَا عَلَى الَّذِينَ يَتَّقُونَ" علاوه بر تقوای خود، باید فکر متقی کردن دیگران هم باشیم. اگر منکر و کار ناشایستی را از کسی دیدیم او را به تقوی دعوت کنیم. "وَ لکِنْ ذِکْري‏ لَعَلَّهُمْ يَتَّقُونَ" نماز همراه با تقوی کارساز است." وَ أَنْ أَقيمُوا الصَّلاةَ وَ اتَّقُوهُ " ایمان به معاد و رستاخیز عامل پیدایش تقوی در انسان است. اگر این اعتقاد درست باشد و من در این بحث محکم باشم خود عامل پیدایش تقوی خواهد شد. " وَ هُوَ الَّذي إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ ". خدا را به این ماه و ایام مبارک قسم می دهیم به همه ی ما توفیق دهد در این چند صباح زندگی تقوی داشته باشیم!
تعداد بازدید:61
12345678910...بعدی
ارسال دیدگاه
جستجو در سایت
مانده تا روز جمعه

روز
ساعت دقیقه ثانیه