1399/04/14
مرتب سازی بر اساس:
محدودیت:

خطبه های نماز جمعه 1399/04/13
خطبه ها

1399/04/13 ساعت: 11:31 PM
حضرت آقا تشبیه زیبایی داشتند فرمودند: فساد اقتصادی و مالی با ویروس کرونا شبیه هم و هردو خطرناک و مسری هستند." اگر ازفساد اقتصادی جلوگیری نشود به همه سرایت می کند. از رئیس تا پایین همه به هم نگاه می کنند و فساد ایجاد می شود. حضرت آقا فرمودند : " که فقط یک فرق است آن هم اینکه وقتی که کرونا هست ما پیشگیری می کنیم و دست هایمان را می شوییم اما در این فساد مالی و اقتصادی باید دست مفسدین قطع شود."
تعداد بازدید:5
خطبه های نماز جمعه 1399/04/06
خطبه ها

1399/04/06 ساعت: 9:25 PM
تیرماه برای ایران ماهی تلخ و نمایانگر خاطرات تلخی است. حوادثی از ترور ، جنایات و کشتار توسط رژیم پلید و جنایت گر آمریکا صورت گرفت که ترور نافرجام مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی) را نیز در پی داشت. فردا هفتم تیر ماه شهادت مظلومانه شهید بهشتی و ۷۲ یار خدوم است. یکی از این یاران نماینده دو شهرستان خور و بیابانک و نایین بود و هم چنین شهادت و ترور ناجوانمردانه شهید آیت الله صدوقی.
تعداد بازدید:18
خطبه های نماز جمعه 1399/03/30
خطبه ها

1399/04/02 ساعت: 12:33 PM
خودم و شما را به تقوای الهی دعوت می کنم در این هفته چند مناسبت وجود دارد: • هفته اطلاع رسانی و سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی است. انشاالله بعد از اقامه نماز عصر رئیس ستاد تبلیغات زحمت می کشند توضیحاتی را ارائه می دهند. • هفته اول تیرماه "هفته قوه قضائیه" است. الحمدلله از زمان انتخاب آیت الله رئیسی در منصب ریاست قوه قضاییه اقدامات تحولی و اصلاح گرایانه انجام شده که امید بسیاری در دل ها و افکار عمومی است.
تعداد بازدید:9
خطبه های نماز جمعه 1399/03/23
خطبه ها

1399/03/24 ساعت: 12:49 PM
ما باید این چیزهارا بگوییم. بنده اینجا به نیابت از مردم این هارا بیان می کنم، انتظار می رود دولت محترم به خاطر اینکه نظام سیاست گذاری میانی و خرد و نیز برنامه ریزی و اجرا در عرصه اقتصادی را بر عهده دارد، با هماهنگی و برنامه و اقدام قاطع در همه مراحل به ویژه نظارت دقیق و رصد مشکلات اقدامات موثری را انجام دهد. *******مورد آخر تسلیت به جبهه مقاومت فلسطین به خاطر فقدان بزرگ مرد مقاومت آقای دکتر رمضان عبدالله شلح ، این بزرگ مرد دکترای اقتصاد جزء مدرسین و اساتید آمریکا بودند. می بینید که به راحتی پشت به این مسائل کردند و در فلسطین آمدند، سازمان جهاد اسلامی شهید فتحی شقاقی وبا الگو گرفتن از حزب الله لبنان در دو دهه گذشته توانست فصل جدید از مقاومت را رقم بزند. پس از شهادت شهید فتحی شقاقی توسط صهیونیست ها، رمضان عبدالله بود که با فداکاریهایی که به خرج داد، توانست سازمان را مدیریت کند،
تعداد بازدید:16
خطبه های نماز جمعه 1398/05/25
خطبه ها

1398/05/27 ساعت: 10:18 PM
• 29 مردادماه برابر با 18 ذی الحجة " عید سعید غدیرخم " است. این عید از اعیاد بزرگ است. این عید را پیشاپیش به امام عصر(ارواحنا له الفداء) و اجداد طاهرینش و رهبر عزیز انقلاب و عموم شیعیان به خصوص جمع حاضر تبریک و تهنیت عرض می نمایم.*********• 31 مردادماه " ولادت امام موسی کاظم (علیه السلام) " است.
تعداد بازدید:310
خطبه های نماز جمعه 1398/05/18
خطبه ها

1398/05/19 ساعت: 6:14 PM
• 21 مردادماه" عید سعید قربان " است. پیشاپیش عرض تبریک و تهنیت دارم. برنامه ای برای اطعام فقرا درنظر گرفته شده که انشاالله همه در این زمینه همت کنند. امام محمدباقر(علیه السلام) فرمودند:« هربنده ای که از خرج کردن در راهی که رضای خدا در اوست، بخل بورزد. خدا او را به چند برابر خرج کردنی می کند که رضایتش در آن نیست.» *****خدا را به عظمت این ماه عزیز و این روزها به خصوص امروز که روز شهادت امام محمد باقر(علیه السلام) قسم می دهیم به همه ی ما این توفیق را نصیب کند تا عمر داریم همه ی کارهایمان باتقوی باشد. زیرا تقوی شرط قبولی عبادات است. *****یکی از وظایفی که پدران و مادران دارند این است که فرزندان را به نماز جمعه عادت دهند. نمازهای جمعه راه را برای مردم روشن می کند. در زمان طاغوت رفتن به نماز جمعه جرم بود و عواقب بدی داشت.
تعداد بازدید:112
خطبه های نماز جمعه 1398/05/11
خطبه ها

1398/05/17 ساعت: 8:20 AM
• 17 مردادماه " روز خبرنگار" است. خبرنگاران وظیفه ی سنگینی در جامعه دارند و باید انتقادهای سازنده داشته باشند. کسی نباید دلخور شود. باید کمبودها را عَلَم کنند. رساندن مشکلات به گوش مسئولین وظیفه ی آنهاست. خدمت همه ی این عزیزان عرض خسته نباشید داریم. ****** روایتی از امام جواد (علیه السلام): اَلمُؤمِنُ یَحتاجُ إلی ثَلاثِ خِصالٍ: تَوفیقٍ مِنَ اللهِ، وَ واعِظٍ مِن نَفسِهِ وَ قَبُولٍ مِمَّن یَنصَحُهُ؛ مؤمن نیازمند سه خصلت است: توفیق از سوی خداوند، واعظی از درون خود، پذیرش نسبت به کسی که او را پند می دهد. 1- توفیق از طرف خداوند متعال، انشاالله خداوند این توفیق را نصیب همه بکند تا زنده هستیم از معنویت ، ولایت، نماز و ... جدا نشویم.2-واعظ درونی، عقل و وجدان است که خوبی ها را به انسان نشان می دهد. 3- پندپذیر بودن ، هرکس از ناحیه ی خیرخواهی نصیحتی کرد آن را گوش کنیم.
تعداد بازدید:87
خطبه های نماز جمعه 1398/05/04
خطبه ها

1398/05/05 ساعت: 1:53 PM
• روز 5 مرداد ماه " اولین نماز جمعه در سال 1358 به حکم امام (ه) " اقامه گردید. در ابتدا بر خود لازم می دانم از ائمه جمعه گذشته، عزیزانی که این سنگر را حفظ کردند و هم از ستادهای نماز جمعه و هر عزیزی که هر کاری برای این امر انجام می دهند به عنوان طلبه ای کوچک دستشان را می بوسم و صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم. آرزوی موفقیت هرچه بیشتر برای این عزیزان دارم. یکی از درخواست های رییس شورای محترم سیاست گذاری که طی نامه ای به ائمه جمعه نوشته بودند این بود که: جوانان به این نماز ورود پیدا کنند. نمازهای جمعه تیری بر قلب دشمنان اسلام است. از همه ی خواهران و برادران برای هرچه بهتر برگزاری این نماز یاری می طلبیم. سند نماز جمعه در قرآن است و تأثیرات خوبی بر جامعه می گذارد. این نماز یک همایش هفتگی است که در آن به بررسی مشکلات دینی، اعتقادی و سیاسی پرداخته می شود و کسی که با دین مبین اسلام و مبانی اعتقادی و سیاسی آن آشناست راه حل هایی را برای مقابله با مشکلات به نمازگزاران ارائه می دهد تا در پیمودن راه راست و سالم ماندن از خطرات اعتقادی و فرهنگی جامعه مفید باشد. در روایات برکات فراوانی برای نماز جمعه گفته شده است: 1- به همراه داشتن پاداش حج 2-ایجاد احساس غرور در مسلمانان 3- ایجاد آگاهی سیاسی و اجتماعی مسلمانان 4- ایجاد محبت و دوستی میان مسلمانان . انشاالله با حضور خود به یاوه گویی های دشمن پاسخ محکم داده باشیم. یکی از تأکیدات مهم رهبری در دیدار ائمه جمعه و جماعات ایران این بود که : برای نماز جمعه تبلیغ کنید.
تعداد بازدید:94
خطبه های نماز جمعه 1398/04/28
خطبه ها

1398/05/04 ساعت: 5:44 PM
امام جمعه موقت حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد عزیز: ****سلام و درود ما به خاتم انبیا حضرت محمد (صلی الله علیه و آله وسلم) و به امیرمؤمنان و به فاطمه ی زهرا(علیه السلام ) ، سلام و درود ما به امام حسن و سیدالشهداء و شهدای دشت کربلا ( خضرت اباالفضل العباس، زینب کبری ، علی اکبر و علی اصغر) سلام و درود ما به روح بلند امام سجادعلیه الصلاه والسلام و امام باقر و امام صادق و امام کاظم (علیه السلام) سلام و درود ما به روح بلند آقا علی بن موسی الرضا و امام جواد و امام هادی و امام حسن عسکری (علیه السلام) و سلام و درود ما بر قائم آل محمد ( صلوات الله علیهم اجمعین) سلام و درود ما بر روح و روان شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای امنیت، شهدای نیروی انتظامی، شهدای سپاه، شهدای بسیج. ما افتخار می کنیم در میهنی هستیم که رییس جمهور ، نخست وزیر ، رییس قوه قضاییه و امام جمعه شهید داریم. سلام و درود خدا بر شهدای وطن، شهدای امنیت و سلام و درود خدا بر 120 شهید مدفون در شهرستان خورو بیابانک و شهدای گمنام خوشنام.
تعداد بازدید:70
خطبه های نماز جمعه 1398/04/21
خطبه ها

1398/04/28 ساعت: 5:37 PM
• 23 تیرماه، مصادف با " ولادت باسعادت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع)" است. این ولادت با سعادت را به همه پیروان و محبان آن حضرت، خصوصاً به جمع حاضر به ویژه به فرزند گرامش امام زمان و به رهبر عزیز انقلابمان عرض تبریک و تهنیت داریم. من می خواهم فقط به یک نکته پیرو بحث اول مربوط به خطبه اول اشاره ای کنم. برادران و خواهران گرامی امام رضا فرموده است. فرمود: «ما فرزندان خودمان را در سن 5 سالگی وادار به نماز می کنیم. شما شیعیان ما فرزندانتان را از سن 7 سالگی وادار به نماز کنید.» به تعبیر امام صادق (ع) که فرمود: شما پدران و مادران، قبل از اینکه دیگران در لوح وجود فرزندان، اعتقادات مزخرف تلقین کنند شما اعتقادات صحیح و سالم را به آنها بیاموزید.
تعداد بازدید:84
خطبه های نماز جمعه 1398/03/31
خطبه ها

1398/04/01 ساعت: 9:23 AM
***از نیروهای عزیز هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکر می کنیم. متخصص پهبادهای نظامی امریکا تأکید کرد که پهبادی که سپاه پاسداران در نزدیک تنگه ی هرمز سرنگون کرده بزرگترین و گرانترین پهباد نظامی – تجسسی جهان است. کارشناسان روسی می گویند : ایران دارای موشک فوق افسانه ای است که با شکست این پهباد می تواند افسانه های آمریکا را به باد بدهد. **** یکی از شهروندان ژاپنی می گوید: " برای رهبر ایران احترام قائلم. ایران غروری دارد که ما در ژاپن باخته ایم. رهبر قدرتمند ایران، حسرت برانگیز (رشک برانگیز) است." • جمعه 7 تیرماه " شهادت مظلومانه آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران امام خمینی (رحمة الله علیه) " است. یاد و خاطره ی آنها را گرامی می داریم. این یکی از سندهای مظلومیت نظام اسلامی است. منافق از کفار بدتر است. ضرباتی که نظام از منافقین خورده از ضربه های کفار بیشتر بوده است. به همین مناسبت هفته ی قوه قضاییه را به همه ی عزیزانی که در این قوه مشغول خدمت هستند تبریک گفته و آرزوی موفقیت برای آنها داریم. کار قاضی مانند شمشیر دولبه است. هم می تواند بهترین خدمت را به نظام اسلامی بکند و هم می تواند بدترین لطمه را وارد آورد.
تعداد بازدید:129
خطبه های نماز جمعه 1398/03/24
خطبه ها

1398/03/25 ساعت: 2:27 PM
از استاندار محترم و همراهان ایشان تقدیر و تشکر می کنیم. مباحث خوبی در مورد آب، برق، وصل گاز سراسری ، بیمارستان مطرح و تصمیمات خوبی گرفته شد. فرماندار و نماینده ی محترم نیز نیازهای شهر را بیان کردند. از مسئولین تشکر می کنیم. یکی از ویژگی ها نظام الهی این است که ما می توانیم با همه ی مسئولین می توانیم حرف بزنیم در صورتی که در زمان طاغوت این خبرها نبود. منتظر هستیم که انشاالله تا یک ماه دیگر ثمره ی تصمیمات روشن شود. انشاالله خداوند متعال به همه ی ما توفیق دهد تا بتوانیم قدردان نعمات او باشیم.
تعداد بازدید:89
خطبه های نماز جمعه 1398/03/17
خطبه ها

1398/03/21 ساعت: 6:17 PM
دشمن می خواهد فلسطین فراموش شود ولی این مردم هستند که تکلیف فلسطین را مشخص می کنند. در این روزها همه ی مسئولین متحد شده اند برای این که باید مقاومت کنند. باید این مسئله را (مقاومت) جدی بگیرند و ببینند که دشمن چقدر عقب نشینی می کند. آنها به دنبال مذاکره نیستند بلکه می خواهند در قالب مذاکره نظام را براندازند.
تعداد بازدید:76
خطبه های نماز عید سعید فطر 1398/03/15
خطبه ها

1398/03/17 ساعت: 12:05 AM
این روز بزرگ و عید سعید را اولاً به مولایمان امام عصر(ارواحنا له الفداء) و به رعبر عزیز انقلاب(حفظه الله تعالی) و عموم مسلمین و شیعیان امیرالمؤمنین(ع) به خصوص شما خواهران و برادران گرامی عرض تبریک و تهنیت دارم. از حضور گرم همه ی شما در روز قدس ومراسم رحلت امام(ره) و هم چنین امروز و از برادران عزیز روحانی که در این یک ماه حضور داشتند صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم. انشاالله آن چه در این یک ماه آموختیم در بقیه سال به کار بگیریم. ما در این ماه انس باقرآن ، خواندن نماز به جماعت و انس با ذکر خدا را انجام دادیم. باید در ماه های دیگر این آموزه ها را به کار بندیم. بعد از این ماه نیز حضور چشمگیر خود را در مساجد و نماز جمعه حفظ کنیم. امیدوارم مانند دیشب که کمتر از شب قدر نبوده ، شب زنده داری کرده باشیم. حضور چشمگیر جوانان را در شب های قدر مشاهده کردیم.
تعداد بازدید:116
خطبه های نماز جمعه 1398/03/10
خطبه ها

1398/03/13 ساعت: 1:08 AM
• جمعه 10 خرداد ماه " روز قدس " است.اولاً ؛ به عنوان یک طلبه ی کوچک از حضور بسیار گرم و پرشور شما مردم ولایی در این روز قدس صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم. روزی است که امام راحل فرمان دادند که آخرین جمعه ی ماه مبارک رمضان روز قدس است. استحضار دارید که همان طوری که رهبری عزیز انقلاب(حفظه الله تعالی) فرمودند: « امسال راهپیمایی روز قدس، مهم تر است. به خاطر این کارهای خیانت باری که بعضی از دنباله های آمریکا در منطقه انجام می دهند. برای جا انداختن «معامله‌ی قرن» که البتّه جا نخواهد افتاد و هرگز تحقّق هم پیدا نخواهد کرد. و آمریکا و دنباله‌هایش حتماً در این قضیه هم شکست خواهند خورد. منتها فرقش با گذشته‌ها این است که حالا صریحاً می گویند می خواهیم مسئله‌ی فلسطین را کَان لَم یکُن کنیم و از مسائل مطرح دنیا حذف کنیم؛ البته چنین کاری را نخواهند توانست و ناکام خواهند ماند. »
تعداد بازدید:99
خطبه های نماز جمعه 1398/03/03
خطبه ها

1398/03/04 ساعت: 2:18 PM
• جمعه 3 خرداد ماه " فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس(1361) و روز مقاومت ، ایثار و پیروزی " است.یاد و خاطره ی همه ی شهدا از صدر اسلام تاکنون ، خصوصاً شهدای این عملیات را گرامی می داریم. از روح این پرستوهای سفر کرده می خواهیم که به ما در همه ی امور کمک کنند.*****• 21 ماه رمضان مصادف با "شهادت مولایمان علی بن ابیطالب (علیه السلام)" است. این شب های قدر را قدر بدانیم. مقدرات همه ی ما در این شب ها اندازه گیری می شود. خواندن سوره ی قدر حتی در هنگام وضو گرفتن ثواب بسیاری دارد. یکی از سوره هایی که می توان برای بحث امامت به آن احتجاج کرد همین سوره است.*******• جمعه ی آینده ، "روز جهانی قدس" است. کسی که ادعای اسلام و مسلمانی دارد باید به میدان بیاید. انشاالله مثل همیشه و پررنگ تر از روزهای دیگر به صحنه خواهیم آمد. • در خصوص مؤسسه ی توشه ی آخرت، کار خوبی است. بیایید این رسومات را متحول کنیم. مردم استقبال خوبی کرده اند. برای عزیزان از دست رفته بعد از چهلم ، یک عید بگیرید نه سه چهارتا. همه منتظر هستند یک نفر پیش قدم شود. خواهش می کنم این رسومات و هزینه ها را کم کنید. خانواده هایی هستند که هنوز بدهکارند.
تعداد بازدید:97
خطبه های نماز جمعه 1398/02/27
خطبه ها

1398/02/29 ساعت: 10:03 PM
• سه شنبه 31 اردیبهشت ماه برابر با 15 رمضان" ولادت سراسر نورحضرت امام حسن مجتبی(علیه السلام) و روز اکرام" است. این ولادت را به پیشگاه ملکوتی امام عصر(ارواحنا له الفداء) و عموم شیعیان و محبان آن حضرت ، خصوصاً جمع حاضر عرض تبریک و تهنیت دارم.
تعداد بازدید:92
خطبه های نماز جمعه 1398/02/20
خطبه ها

1398/02/22 ساعت: 11:29 PM
از خداوند منان در این ماه مبارک می خواهیم به ما توفیق نصیب بفرماید بتوانیم باتقوی زندگی کرده و باتقوی از دنیا برویم و در عالم قیامت متقین محشور شویم.أَيُّهَا النَّاسُ ! إِنَّهُ قَدْ أَقْبَلَ إِلَيْكُمْ شَهْرُ اللهِ. ای مردم! ماه خدا به شما روی آورده است. نفس های شما ذکر خداست. استراحت و سخن شما عبادت است. باید از فرصت ها خوب استفاده کنیم. خودتان را با حضور در محافل و مساجد نورانی بیمه کنید.
تعداد بازدید:212
خطبه های نماز جمعه 1398/02/13
خطبه ها

1398/02/16 ساعت: 11:07 PM
امام جمعه موقت شهر خور حجه الاسلام والمسلمین شیخ محمد عزیز:• مهم ترین مناسبتی که در پیش رو داریم " ماه مبارک رمضان " است. انشاالله با آمادگی کامل و اشتیاق به استقبال این ماه خدا برویم. باید خدا را شکر کنیم که یکی از راه های نزدیکی به خودش را همین ماه روزه قرارداده است. این ماه، ماه روزه، انفاق، احسان و نزول قرآن است. ماهی که شبی در آن قرار دارد که از هزارماه بالاتر است." لَیلةُ القَدرِ خَیرٌ مِن ألفِ شَهر". ماه توبه و پاک شدن و پاک سازی است. چند نکته در رابطه با ماه رمضان:  اول این که سعی کنید در ماه مبارک رمضان، نمازهای یومیه خود را در اول وقت، در مسجد و به جماعت بخوانید.  دوم؛ آمادگی نگه داشتن حرمت این ماه را داشته باشید. " عَظَّمْتَهُ وَ كَرَّمْتَهُ وَ شَرَّفْتَهُ وَ فَضَّلْتَهُ عَلَى الشُّهُورِ " حرمت این ماه را سبک نشمارید و حق این ماه را ادا کنید.  سوم؛ جوانان خود را به روزه داری تشویق کنید. دل های آنها را نسبت به نماز و روزه قوی و آماده کنید.  چهارم؛ نسبت به کسانی که حرمت این ماه را نگه نمی دارند برخورد کرده و نهی از منکر نمایید.  پنجم؛ برنامه ریزی مسئولین. همه ی ادارات و مسئولین نسبت به این ماه وظیفه دارند. هم در اقامه ی نماز و هم برنامه های فرهنگی اقدام نمایند.
تعداد بازدید:135
خطبه های نماز جمعه شهرخور 1398/01/30
خطبه ها

1398/01/31 ساعت: 2:33 PM
• یک شنبه اول اردیبهشت ماه برابر با نیمه ی شعبان " ولادت باسعادت نور و برکت امام عصر(ارواحنا له الفداء) و روز جهانی مستضعفین و سربازان گمنام امام زمان(عج)" است. این روز را به خود ایشان و اجداد طاهرینش و رهبر عزیز انقلاب(حفظه الله تعالی) و عموم شیعیان و محبان آن حضرت ، خصوصاً جمع حاضر، خواهران و برادران گرامی عرض تبریک و تهنیت دارم. به همه ی کسانی که در راستای امنیت این مرزو بوم خدمت می کنند تبریک عرض می کنم. برایشان آرزوی موفقیت بیش از پیش را داریم. انشاالله ما هم قدردان زحمات آنها باشیم.
تعداد بازدید:126
12345678910...بعدی
ارسال دیدگاه
اخبار سایت رهبری (مدظله)
جستجو در سایت
مانده تا روز جمعه

روز
ساعت دقیقه ثانیه