1398/03/02
کد : 752 تاریخ : 1393/4/9 ساعت: 7:46 AM تعداد بازدیدها : 593

برگزاری نهمین جلسه ستاد مراسم های مذهبی شهر خور
نهمین جلسه برنامه ریزی مراسم های مذهبی شهر خور ساعت 18:30 روز یک شنبه 08/04/93 با حضور امام جمعه محترم، رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی و اوقاف ، ائمه جماعات مساجد جامع و 12 امام و رییس هیئت امناء امامزاده و نماینده ستاد نماز جمعه در محل دفتر امام جمعه تشکیل گردید

بسمه تعالی

نهمین جلسه برنامه ریزی مراسم های مذهبی شهر خور ساعت 18:30 روز یک شنبه 08/04/93 با حضور امام جمعه محترم، رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی و اوقاف ، ائمه جماعات مساجد جامع و 12 امام و رییس هیئت امناء امامزاده و نماینده ستاد نماز جمعه در محل دفتر ستاد نمازجمعه تشکیل گردید .

در ابتدای جلسه حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا ذوالفقاری ، امام جمعه محترم ، ضمن عرض تبریک حلول ماه مبارک رمضان به اهداف تشکیل این ستاد مبنی بر برنامه ریزی این ستاد برای مناسبت ها برای یک مراسم مرکزی در جوار امامزاده کمال الدین سید داود   (علیه السلام) که همچون نگینی در مرکز شهر می درخشد بوده و هدف آن حضور مسئولین و مردم مومن و انقلابی و همچنین نمازگزاران سایر مساجد در این مراسم ها به صورت یکپارچه و  منسجم و آبرومند و در خور شأن معصومین علیهم السلام بوده است. ایشان در بخش دیگری از سخنان خویش به بیان سخنی از مقام معظم رهبری در رابطه با این موضوع که بایستی امامزادگان به قطب فرهنگی تبدیل گردند ،اشاره نموده و اهمیت برگزاری این مراسم ها را در جوار امامزاده بیان نمود .سپس قبل از برنامه ریزی مناسبت های ماه مبارک رمضان ، موارد زیر را باری دیگر یادآوری نمودند :

 • مدیریت برنامه های مذهبی به عهده اداره تبلیغات اسلامی با همکاری اداره اوقاف ، هیئت امناء مساجد و ستاد نماز جمعه  خواهد بود .
 • دبیر ستاد مراسم های مذهبی، ستادنماز جمعه خواهد بود که تنظیم صورتجلسات، هماهنگی برگزاری جلسات ، بیان شرح وظایف و پیگیری مصوبات را عهده دارخواهد بود .
 • روحانیون مساجد جامع ، 12 امام و الزهراء از اعضاء این ستاد می باشند و در صورت عدم حضور بنا به دلایلی ، رییس هیئت امناء آن مسجد در آن جلسه خاص حضور خواهد یافت .
 • اطلاع رسانی برنامه های ستاد مراسم های مذهبی توسط اداره تبلیغات اسلامی از طریق شبکه دولت جهت حضور بیشتر کارکنان دولت ، هماهنگی از طریق هیئت امناء و روحانیون مساجد و چاپ و تکثیر تراکت جهت نصب در مساجد و اماکن عمومی پرجمعیت صورت پذیرد .
 • اطلاعیه های مراسم ها در تابلوهای اعلانات 24 ساعت قبل از برگزاری مراسم ، نصب گردد  .
 • اگر مساجد در شب مراسم در جوار امامزاده ، بنا به ضرورت مراسمی را برگزار می نمایند به صورت مختصر بوده و سپس توسط روحانی آن مسجد ، مردم به سمت مراسم مرکزی هدایت گردند .
 • هماهنگی حضور و هزینه مربوط به روحانیون با اداره تبلیغات اسلامی و هماهنگی حضور و هزینه  مربوط به مداحان ومولودی خوانان با هیئت امناء امامزاده و یا مساجد مورد نظر خواهد بود .

 سپس در مورد برنامه ریزی برنامه های مناسبتی ماه  مبارک رمضان و با مشارکت شرکت کنندگان در جلسه مطالبی بیان شد که اهم مصوبات آن به شرح زیر می باشد :

 1. مراسم روز وفات حضرت خدیجه (سلام الله علیها)  روز سه شنبه 17/04/93 ساعت 11:30 صبح با هماهنگی هیئت امناء مساجد و اداره تبلیغات اسلامی در مساجد مختلف  برگزار خواهد شد .
 2. مراسم شب میلاد حضرت امام حسن مجتبی  (علیه السلام) روز شنبه 21/04/93 بعد از افطار و شام در مسجد جامع با مولودی خوانی مولودی خوانان و با سخنرانی حضرت حجه الاسلام و المسلمین سیدعلی آل داود و  با هماهنگی بانی این مراسم ( خانواده مرحوم افسر یغمایی )برگزار خواهد شد .
 3. مراسم روز شهادت حضرت امام علی ( علیه السلام) روز شنبه 28/04/93  ساعت 11:30 در جوار امامزاده سید داود(علیه السلام) با ذکر مصیبت و مداحی مداحان اهلبیت ( با هماهنگی هیئت امناء امامزاده)  و با سخنرانی حضرت حجه الاسلام و المسلمین سیدعلی    آل داود  برگزار خواهد شد .
 4. مراسم روز جهانی قدس با برنامه ریزی فرمانداری و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار خواهد شد .
 5.  مراسم نماز عید سعید فطر   با برنامه ریزی و هماهنگی ستاد نماز جمعه برگزار خواهد شد .
 6. مراسم تکریم امامزاده در شام عید فطر با برنامه ریزی و هماهنگی ستاد تکریم برگزار خواهد شد  .

درپایان مقررشد جلسه بعدی درجهت بررسی مراسم های  پیش بینی شده در شب های قدر با حضور اعضاء محترم ستاد و مسئولین مرتبط به صورت فوق العاده تشکیل گردد .

 


آخرین بروزرسانی : 1393/4/10 ساعت: 7:46 AM
ارسال شده توسط : علیرضا فرخ
ارسال دیدگاه
اخبار سایت رهبری (مدظله)
جستجو در سایت
مانده تا روز جمعه

روز
ساعت دقیقه ثانیه