1397/06/28
کد : 723 تاریخ : 1393/3/5 ساعت: 2:01 PM تعداد بازدیدها : 472

برگزاری هشتمین جلسه ستاد مراسم های مذهبی شهر خور
هشتمین جلسه برنامه ریزی مراسم های مذهبی شهر خور ساعت 19:00 روز یک شنبه 04/03/93 با حضور امام جمعه محترم، رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی و اوقاف ، ائمه جماعات مساجد جامع و الزهراء و رییس هیئت امناء امامزاده و نماینده ستاد نماز جمعه در محل دفتر ستاد نمازجمعه تشکیل گردید .

هشتمین جلسه برنامه ریزی مراسم های مذهبی شهر خور ساعت 19:00 روز یک شنبه 04/03/93 با حضور امام جمعه محترم، رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی و اوقاف ، ائمه جماعات مساجد جامع و الزهراء و رییس هیئت امناء امامزاده و نماینده ستاد نماز جمعه در محل دفتر ستاد نمازجمعه تشکیل گردید .

در ابتدای جلسه حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا ذوالفقاری ، امام جمعه محترم و ریاست محترم ستاد برگزاری مراسم های مذهبی ، ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام) به اهداف تشکیل این ستاد مبنی بر برنامه ریزی این ستاد برای مناسبت ها برای یک مراسم مرکزی در جوار امامزاده کمال الدین سید داود(علیه السلام) که همچون نگینی در مرکز شهر می درخشد بوده و هدف آن حضور مسئولین و مردم مومن و انقلابی و همچنین نمازگزاران سایر مساجد در این مراسم ها به صورت یکپارچه و  منسجم و آبرومند و در خور شأن معصومین علیهم السلام بوده و سایر مساجد نیز مراسم های مذهبی خویش را در شام شهادت و یا ولادت معصومین علیهم السلام با هماهنگی و برنامه ریزی انجام دهند . ایشان در بخش دیگری از سخنان خویش به 5 مراسم خاصی که به مناسبت شهادت آن معصومین در تقویم رسمی تعطیل اعلام شده و هدف ، حضور در مراسم های مذهبی بوده اشاره نموده و بیان داشتند که به گونه ای بایستی برنامه ریزی ها صورت پذیرد که مراسم مرکزی و منسجم ،آبرومند و با جمعیت خوبی برگزار گردد .در ضمن قبل از برنامه ریزی مناسبت های ماه شعبان موارد زیر به تصویب اعضاء رسید :

  • مدیریت برنامه های مذهبی به عهده اداره تبلیغات اسلامی با همکاری اداره اوقاف ، هیئت امناء مساجد و ستاد نماز جمعه  خواهد بود .
  • هفته آینده جلسه ای با حضور اعضای هیئت امناء مساجد فعال و روحانیون آن مساجد و اعضای ستاد برگزاری مراسم های مذهبی جهت تشریح اهداف این ستاد و تبادل نظر برگزار خواهد شد .
  • اطلاع رسانی برنامه های ستاد مراسم های مذهبی توسط اداره تبلیغات اسلامی از طریق شبکه دولت جهت حضور بیشتر کارکنان دولت صورت پذیرد .
  • اطلاعیه های مراسم ها در تابلوهای اعلانات مساجد نصب گردد .
  • در مساجدی که نماز جماعت برگزار می گردد ، اطلاع رسانی از طریق اداره تبلیغات اسلامی به روحانیون مساجد با هماهنگی هیئت امناء آن صورت پذیرد .
  • هماهنگی حضور و سایر موارد مربوط به روحانیون با اداره تبلیغات اسلامی و هماهنگی حضور و سایر موارد مربوط به مداحان و     مولودی خوانان با هیئت امناء امامزاده و یا مساجد مورد نظر خواهد بود .

 سپس در مورد برنامه ریزی برنامه های مناسبتی ماه  شعبان و با مشارکت شرکت کنندگان در جلسه مطالبی بیان شد که اهم مصوبات آن اطلاع رسانی خواهد شد .

 آخرین بروزرسانی : 1393/3/5 ساعت: 11:03 PM
ارسال شده توسط : علیرضا فرخ
ارسال دیدگاه
جستجو در سایت
مانده تا روز جمعه

روز
ساعت دقیقه ثانیه