1397/11/29
کد : 51219 تاریخ : 1397/11/26 ساعت: 6:59 PM تعداد بازدیدها : 22

خطبه های نماز جمعه 1397/11/26
اولاً؛ به عنوا یک خادم و طلبه ی کوچک از همه ی شما تشکر و تقدیر می کنم که با حضور گرم و تماشایی خود در روز بیست و دو بهمن، مشت محکمی به همه ی منافقین و معاندین نظام به جای گذاشتید. هم از شما مردم و مجریان و هرکسی که به هر شکلی این مجلس باشکوه را ترتیب داد تقدیر می کنم. قطعاً اجر و پاداش به همراه دارد. زیرا دشمنان اسلام را ناراحت کرده اما اولیای خدا و امام زمان(ارواحنا له الفداء) را با حضور خود خشنود کردید. *(*)*یکی از پیام های روز 22 بهمن این بود که باید به آرمان های اوائل انقلاب بازگردیم. زیرا این انقلاب بر اساس مکتب عدالت طلبی، رسیدگی به محرومین و مستضعفین و مقابله با اشرافی گری شکل گرفته بود. ضمن این که مسئولین هم باید به میان مردم بروند و بدانند همگان از آنها حمایت می کنند. عمده ی مشکلات مردم معیشتی و بیکاری جوانان است ولی مردم از تبعیض ها گلایه دارند و ناراحتند. ***(*)*بیانیه رهبر معظم انقلاب(حفظه الله تعالی) برای «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران به خصوص جوانان؛ « جوانان عزیز در سراسر کشور بدانند که همه‌ی راه‌ حل‌ها در داخل کشور است. اینکه کسی گمان کند که - مشکلات اقتصادی صرفاً ناشی از تحریم است و علّت تحریم هم مقاومت ضدّ استکباری و تسلیم نشدن در برابر دشمن است؛ پس راه‌حل، زانو زدن در برابر دشمن و بوسه‌زدن بر پنجه‌ی گرگ است- خطایی نابخشودنی است. این تحلیل سراپا غلط، هرچند گاه از زبان و قلم برخی غفلت‌زدگان داخلی صادر می شود، امّا منشأ آن، کانون‌های فکر و توطئه‌ی خارجی است که با صد زبان به تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران و افکار عمومی داخلی القاء می شود.»

خطبه اول

السلام علیکم جمیعاً و رحمه الله و برکاته

بسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

الحمدلله رب العالمین و الصَّلَوةُ و السَّلامُ عَلَي‌ سَيِّدِنا و مولانا مُحَمَّدٍ و ءَالِهِ الطّاهِرينَ و لَعْنَةُ اللَهِ عَلَي‌ أعْدآئِهِمْ مِنَ الآنَ إلَي‌ قيامِ يَوْمِ الدّينِ.

اللَّهُمَّ اصْنَعْ بِي مَا أَنْتَ أَهْلُهُ وَ لاَ تَصْنَعْ بِي مَا أَنَا أَهْلُهُ‏ فَإِنَّكَ أَهْلُ التَّقْوَى وَ أَهْلُ الْمَغْفِرَةِ وَ أَنَا أَهْلُ الذُّنُوبِ وَ الْخَطَايَا فَارْحَمْنِي يَا مَوْلاَيَ وَ أَنْتَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ‏.

اوصیکم و نفسی بتقوا الله یاعباد الله

خودم که از همه محتاج تر هستم و هم چنین شما نمازگزاران عزیز این هفته، برادران و خواهران گرامی را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم.

 بهترین توشه و سرمایه برای آخرت تقواست. مال و ملک و... بعد از این که نفس انسان گرفته و جانش قبض روح  شود، تمام وابستگی ها قطع می شود و تنها سرمایه ای که به درد ما می خورد تقواست. سرمایه های دنیوی به وراثی می رسد که منتظرند. بدتر این است که اموالش را از چه راهی جمع کرده است؟ حسابش را او باید پس بدهد و دیگری از آن بهره می برد.

از امام حسین (علیه السلام) سؤال کردند : چقدر مال به ما تعلق دارد؟ فرمود: مقداری که در این دنیا استفاده کردی مال توست و آن چه استفاده نکردی مال تو نیست. برنده ها و زیرک ها کسانی هستند که تقوی را بیشتر رعایت می کنند.

 انشاالله همه در این مورد جدی باشیم و بتوانیم باتقوی در این دنیا زندگی کرده و با تقوی از این دنیا برویم و در قیامت با اهل تقوی محشور شویم.

نظام خانواده در اسلام

دوران بارداری

دوران حمل مادر، در عین اینکه مادر به عنوان کانون مهر و عاطفه ، و نشانه رحمت خداوند ، عاشق فرزنددار شدن  و دیدار دسته گل پاک و چهره زیبا و معصومانه کودک خود است ؛ دورانی سخت ، سنگین ، توأم با دلهره و اضطراب و روبرو شدن با عارضه های گوناگون جسمی و روحی است .

شوهر زن و اطرافیان حسبی و نسبی او و زن و مرد خانواده دو طرف ، به طور کامل باید از او نگهداری ، جانبداری و لحظه به لحظه او را رعایت کنند .زیرا کمترین برخورد ناسالم ، داد و فریاد ، سخنان دلهره آور ، کلام ناباب ، نشان دادن بدخلقی ، و هر نوع آزار و اذیت نسبت به زن باردار ، علاوه بر اینکه در او اثر منفی می گذارد ، در طفل بی گناه رحم هم اثر نامطلوب بجا می نهد .اگر عروس و داماد در خانه پدر شوهر و مادر شوهر زندگی می کنند یا در خانه پدر ومادر عروس ، پدر و مادر دو طرف وظیفه شرعی و تکلیف واجب و مسئولیت اخلاقی دارند که اوّلاً از تحریک شوهر نسبت به زن باردارش بپرهیزند. ثانیاً حال زن حامله را به هر شکل ممکن رعایت نمایند .مادر شوهر و پدر شوهر جداً از هرگونه دخالت در زندگی آرام عروس و داماد بپرهیزند و پدر و مادر عروس از اندک بینی نسبت به داماد حذر کنند و زندگی آن دو نوجوان را به هم نریزند ، زیرا تمام اطرافیان نسبت به هر دوی آنان و به خصوص طفلی که در رحم است شدیداً مسئول هستند .

اگر بر اثر کژخلقی اطرافیان و بگومگوها و توقعات بیجای مادر شوهر یا پدر شوهر ، یا پدر و مادر عروس ، یا خواهر شوهر ، از طریق آزار دیدن عروس حامله کمترین لطمه و ضربه ای به کودک در رحم وارد شود ، بدون تردید باید آزاردهندگان در دادگاه عدل الهی جوابگوی حضرت حق باشند ، که نیستند. آن وقت که وقت عدل و داد است ، دچار انتقام سختی به خاطر ستمگری خود خواهند شد .

قرآن مجید همگان را در برابر کوچکترین تا بزرگترین عمل و اخلاق و حرکات و سکنات و برخوردهایشان مسئول می داند. « فَوَ رَبِّكَ لَنَسْئَلَنَّهُمْ أَجْمَعِينَ عَمّٰا كٰانُوا يَعْمَلُونَ ؛ قسم به پروردگارت هرآینه از همه انسانها از آنچه که انجام دادند مؤاخذه خواهم کرد.» سوره حجر آیه 93

« وَقِفُوهُمْ إِنَّهُمْ مَسْئُولُونَ. ؛ تمام انسانها را در موقف حساب نگاهدارید که در آنچه انجام دادند مسئولند» . صافات آیه 24

در فضاهای مجازی اعتقادات به تمسخر گرفته می شوند. عده ای شبهه افکنی کرده و حرف می زنند. این کار ضد تقوی و دین است. این دنیا تمام می شود و روسیاهی آن برای ذغال می ماند. دولت ها می آیند و میروند و مسئولین عوض می شوند. اما ما باید برخورد خود را ببینیم. لذا از خدا می خواهیم به آن چه که عمل می کنیم پاسخگو باشیم.            

 بسم اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ   

قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ ﴿١﴾

اللَّهُ الصَّمَدُ ﴿٢﴾            

لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ ﴿٣﴾

وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ ﴿٤﴾

صَدَقَ الله العَلی العَظیم

 

خطبه دوم

بسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

الْحَمْدُ للَّهِ رَبِّ الْعالَمينَ و الصَّلَوةُ و السَّلامُ عَلَي‌ سَيِّدِنا مُحَمَّدٍ و ءَالِهِ الطّاهِرينَ و لَعْنَةُ اللَهِ عَلَي‌ أعْدآئِهِمْ أجْمَعينَ مِنَ الآنَ إلَي‌ قيامِ يَوْمِ الدّينِ وَ صَلِّ عَلَى عَلِیٍّ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ وَصِیِّ رَسُولِ رَبِّ الْعَالَمِینَ وَ صَلِّ عَلَى الصِّدِّیقَةِ الطَّاهِرَةِ فَاطِمَةَ [الزَّهْرَاءِ] سَیِّدَةِ نِسَاءِ الْعَالَمِینَ وَ صَلِّ عَلَى سِبْطَیِ الرَّحْمَةِ وَ إِمَامَیِ الْهُدَى الْحَسَنِ وَ الْحُسَیْنِ سَیِّدَیْ شَبَابِ أَهْلِ الْجَنَّةِ وَ صَلِّ عَلَى أَئِمَّةِ الْمُسْلِمِینَ عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ وَ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ وَ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ وَ عَلِیِّ بْنِ مُوسَى وَ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ وَ عَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ وَ الْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ وَصَلِّ عَلى وَليّ امرِكَ القائِم المُؤَمَل، والعَدلِ المُنتظَر، وحُفّهُ بملائكَتِك المُقَربين، واَيّدهُ بِرُوح القدُسِ يا ربَ اْلعالمينَ.

خودم و شما نمازگزاران عزیز این هفته ، خواهران و برادران گرامی را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم.

امروز به ولی نعمت کل هستی حضرت ولی عصر (ارواحنا له الفداء) منسوب است.روز قیامت هرکسی با فردی که دنبال کرده محشور می شود. هرکس که امام زمان و ولایت فقیه را دنبال نموده است با وی محشور می شود. امروز در هر خطی هستی در آنجا هم با همان محشور خواهی شد. " يَوْمَ تُبْلَى السَّرَائِرُ" تمام نفاق ها و پنهان کاری ها رو می شود.

اولاً؛ به عنوا یک خادم و طلبه ی کوچک از همه ی شما تشکر و تقدیر می کنم که با حضور گرم و تماشایی خود در روز بیست و دو بهمن، مشت محکمی به همه ی منافقین و معاندین نظام به جای گذاشتید. هم از شما مردم و مجریان و هرکسی که به هر شکلی این مجلس باشکوه را ترتیب داد تقدیر می کنم. قطعاً اجر و پاداش به همراه دارد. زیرا دشمنان اسلام را ناراحت کرده اما اولیای خدا و امام زمان(ارواحنا له الفداء) را با حضور خود خشنود کردید.

ثانیاً؛ حادثه ی غم انگیز تروریستی که موجب شد جمعی از پاسداران عزیز ما به شهادت برسند به امام عصر(ارواحنا له الفداء) و رهبر عزیز انقلاب(حفظه الله تعالی) و عموم مردم خصوصاً خانواده های آنها عرض تسلیت و هم تبریک دارم. زیرا شهادت هنر مردان خداست. هر که شهید شد جاوید است و ما رفوزه ایم.

من تعجب می کنم از کسانی که می گویند که باید فریاد " مرگ بر آمریکا" را از زبان ها برداشت. ریشه های این جنایت کجاست؟ همان طور که رهبر(حفظه الله تعالی) فرمودند: ریشه های آن در اتاق فکر آمریکا و صهیونیست ها و منافقین است. نشانه ی آنها این بود که  دیروز منافقین در ورشو پایتخت لهستان جشن گرفتند. کسی که از روز اول تا کنون دستش به خون جوانان ما آغشته است. الآن هم از پا ننشسته اند و افکار تکفیری ها را انجام می دهند. این ها همه جنایتکار و مجری هستند.

 چگونه مرگ نگوییم؟ یک مسلمان واقعی چگونه به خود اجازه می دهد که این جوانان رشید و عزیز و بیگناه ما اینگونه قتل عام شوند و بگوید نباید " مرگ بر آمریکا" گفت ؟ هنوز نقشه های شوم آنها اجرا می شود.

یکی از پیام های روز 22 بهمن این بود که باید به آرمان های اوائل انقلاب بازگردیم. زیرا این انقلاب بر اساس مکتب عدالت طلبی، رسیدگی به محرومین و مستضعفین و مقابله با اشرافی گری شکل گرفته بود. ضمن این که مسئولین هم باید به میان مردم بروند و بدانند همگان از آنها حمایت می کنند. عمده ی مشکلات مردم معیشتی و بیکاری جوانان است ولی مردم از تبعیض ها گلایه دارند و ناراحتند.

در چهل سال گذشته هرجا به جوانان اعتماد کردیم جواب خوبی گرفتیم. البته اوج آن به دوران دفاع مقدس برمی گردد. به طوری که شهید زین الدین (ره) در 19 سالگی، فرمانده ی لشکر علی بن ابیطالب(علیه السلام) بود. در فنآوری هسته ای، نانو و ... جوانان غوغا کردند. بالای 14 میلیون جمعیت ما تحصیلکرده انقلابی و دینی هستند. اگر دولتی ها و مجلسی ها حرف های جوانان را گوش دهند قطعاً بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد. ملت ایران در منطقه در حال آقایی کردن است. هرچند مشکلات اقتصادی داریم. ضمن این که در قبل از انقلاب ژاندارم منطقه به نفع صهیونیست ها و آمریکایی ها بودیم.

 

بیانیه رهبر معظم انقلاب(حفظه الله تعالی) برای «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران به خصوص جوانان؛

 

« جوانان عزیز در سراسر کشور بدانند که همه‌ی راه‌ حل‌ها در داخل کشور است. اینکه کسی گمان کند که - مشکلات اقتصادی صرفاً ناشی از تحریم است و علّت تحریم هم مقاومت ضدّ استکباری و تسلیم نشدن در برابر دشمن است؛ پس راه‌حل، زانو زدن در برابر دشمن و بوسه‌زدن بر پنجه‌ی گرگ است- خطایی نابخشودنی است. این تحلیل سراپا غلط، هرچند گاه از زبان و قلم برخی غفلت‌زدگان داخلی صادر می شود، امّا منشأ آن، کانون‌های فکر و توطئه‌ی خارجی است که با صد زبان به تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران و افکار عمومی داخلی القاء می شود.»

چرا کارهایی که انجام شده و آن چه را که داریم برجسته  و اعلام نمی کنند. ما در زمان طاغوت کاملاً وابسته بودیم. چشم امید رهبری به جوانان است.

این سوم بیانیه ای است که رهبر عزیز انقلاب امام خامنه ای (حفظه الله تعالی) در خصوص جوانان ایراد فرمودند. ایشان جوانان را باور دارند. اگر حس میهن پرستی باشد نباید پیشرفت های علمی و صنعتی خود را نادیده بگیریم و همراه دشمن شویم. انقلاب و مذهب و دین یکجا و میهن پرستی طرف دیگر.

از خدا می خواهیم روزبه روز بر بصیرت و آگاهی ما بیفزاید.

 

اللهم صل علی محمد و آل محمد(ص) و عجل فرجهم

اللهم انصر الاسلام و اهله واخذل الکفر و اهله

اللهم انصرمن نصر الدین واخذل من خذل المسلمین

اللهم احفظ قائدنا الخامنه ای

اللهم احفظ نهضة امام خمینی

اللهم اشف مرضانا

اللهم اغفر موتانا

خدایا !

باران رحمتت بر ما نازل بفرما.

سلام های گرم وعارفانه و عاشقانه ی این جمع را در پاکتی از نور قرار داده و به محضر امام زمان (عج) ارسال بفرما.

در فرج آقا تعجیل بفرما.

  بسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ              

قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ ﴿١﴾         

اللَّهُ الصَّمَدُ ﴿٢﴾

لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ ﴿٣﴾

وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ ﴿٤﴾

صَدَقَ الله العَلی العَظیم

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته


تعداد دفعات دانلود (0)

آخرین بروزرسانی : 1397/11/26 ساعت: 7:05 PM
ارسال شده توسط : ایمان طاهری
ارسال دیدگاه
جستجو در سایت
مانده تا روز جمعه

روز
ساعت دقیقه ثانیه