1397/06/28
کد : 1210 تاریخ : 1397/06/23 ساعت: 6:49 PM تعداد بازدیدها : 49

خطبه های نماز جمعه 1397/06/23
• دوشنبه 7 محرم " مسدود شدن آب بر روی خیمه های آقا امام حسین(علیه السلام) " است . پیشاپیش شهادت مظلومانه ی آن امام همام و همین طور شهادت یاران یاوفای آن حضرت را به حضرت ولی عصر (ارواحنا له الفداء) همه ی شما عزیزان نمازگزار این هفته تسلیت عرض می کنم. انشاالله خوب برای خدا عزاداری کنیم که این کار یکی از راه های شکر است. خود را در این مجالس و محافل بیمه کنید. محزون شدن ، اشک ریختن، حضور در مجالس سید شهیدان عبادت است. هرکسی هرکاری برای گرم ترشدن این عزاها و ماتم ها انجام دهد اجر بزرگی دارد. در روضه ها اولاً! نظم را رعایت کنید. فرهنگ خوب نشستن، خوب گوش کردن، کنترل فرزندان را رعایت کنیم. انشاالله! امسال عزاداری ها در سراسر ایران باشکوهتر برگزار شود.

خطبه اول

السلام علیکم جمیعاً و رحمه الله و برکاته

بسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

الْحَمْدُ للَّهِ رَبِّ الْعالَمينَ و الصَّلَوةُ و السَّلامُ عَلَي‌ سَيِّدِنا و مولانا مُحَمَّدٍ و ءَالِهِ الطّاهِرينَ. و لَعْنَةُ اللَهِ عَلَي‌ أعْدآئِهِمْ مِنَ الآنَ إلَي‌ قيامِ يَوْمِ الدّينِ.

اللَّهُمَّ اصْنَعْ بِي مَا أَنْتَ أَهْلُهُ وَ لا تَصْنَعْ بِي مَا أَنَا أَهْلُهُ فَإِنَّكَ أَهْلُ التَّقْوَى وَ أَهْلُ الْمَغْفِرَةِ وَ أَنَا أَهْلُ الذُّنُوبِ وَ الْخَطَايَا فَارْحَمْنِي يَا مَوْلايَ وَ أنت أرحَمَ الراحمین.

اوصیکم و نفسی بتقوا الله یاعباد الله

خودم که از همه محتاج ترهستم و هم چنین شما برادران و خواهران نمازجمعه را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم.

 تقوی یعنی ؟

تقوی یعنی مدیریت نفس، یعنی انسان شهوات و غرائزش را کنترل کند. تقوی یعنی قدرت پرهیز از انجام گناه. اراده در ترک گناه.

خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید:" يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ"مؤمنان!خود را مدیریت کنید." وَآمِنُوا بِرَسُولِهِ"مؤمنین! به پیامبرتان ایمان بیاورید." يُؤْتِكُمْ كِفْلَيْنِ مِنْ رَحْمَتِهِ" در سایه ی تقوی و پرهیز از گناه دو رحمت به شما می دهد. یکی در دنیا و دیگری در آخرت. "  وَيَجْعَلْ لَكُمْ نُورًا تَمْشُونَ بِهِ" به شما نور می دهد که به وسیله ی آن راه را پیدا کنید.

بعضی از مفسران می گویند این نور در قیامت است. مفسر بزرگ مرحوم علامه ی طباطبایی (ره) می فرماید: " نور قیامت نور دیگری است. کسی که تقوی داشته باشد خدا در همین دنیا نور بصیرت می دهد." بصیرتی که قرآن و همه ی علما و پیامبران بزرگ به آن سفارش کرده اند. جمله ی " إتّقواالله" بارها در قرآن تکرار شده است.

" وَمَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا؛ کسی که تقوای الهی را پیشه کند خدا برایش راه خروج از مشکلات را فراهم می کند." انسان تقوای الهی را رعایت کند و از گناه پرهیز کند خداوند کارهایش را درست می کند.

 تقوای خشک

یک قسم تقوی به نام تقوای خشک داریم. مثل خوارج، مرد خانواده را می کشند و شکم زن حامله را پاره می کنند فقط و فقط به جرم محبت به علی بن ابیطالب (علیه السلام). در حالی که یکی از همان خوارج خرمایی از کوچه برمی دارد و دیگری به او اعتراض می کند که چرا مال مردم را غصب کردی؟ خرمای وسط کوچه حرام ولی کشتن یک خانواده به جرم دوستی با علی (ع) ایرادی ندارد. این تقوای متحجرانه و خشک است.

خداوند را به حق این ماه عزیز که عزیزترین افراد پیغمبر (ص) در آن به شهادت رسیدند خودش به ما عنایت کند انشاالله باتقوی زندگی کرده و با انسان های باتقوی محشور شویم.

نظام خانواده در اسلام (اصول معنویت در خانواده)

نعمت های معنوی (نماز)

خواندن نماز صحیح و با حال تنها وظیفه سرپرست خانه نیست ، بلکه از نظر قرآن ، خداوند مسئولیت سرایت نماز را به زن و بچه به عهده او گذاشته ، و بر اوست که با لحنی ملایم زن و فرزند را به میدان نماز وارد نماید ، و آنان را به این بهترین عمل تشویق کند .

« وَأْمُرْ أَهْلَكَ بِالصَّلَاةِ وَاصْطَبِرْ عَلَيْهَا لَا نَسْئَلُكَ رِزْقاً نَّحْنُ نَرْزُقُكَ وَالْعَاقِبَةُ لِلتَّقْوَى‏ ؛اهل بیت خود را به نماز امر کن ، و خود نیز بر این عبادت صبر و استقامت داشته باش ، ما از تو روزی کسی را نمی طلبیم ، بلکه روزی دهنده ایم ، و عاقبت محمود و پایان نیک از آن اهل تقواست .»

در قرآن می خوانیم که از ویژگیهای اسماعیل(ع) دعوت زن و فرزند به نماز بود: « و کان یأمر اهله بالصَّلوة؛» و نیز در قرآن مجید می خوانیم که حضرت ابراهیم(ع) اقامه نماز را برای خود و نسلش تا قیامت از خداوند درخواست کرد: « رَبِّ اجْعَلْني مُقيمَ الصَّلاةِ وَ مِنْ ذُرِّيَّتي ». رسول حق(ص) در روایات متعددی از نماز به عنوان نور چشم یاد فرموده است.

امام ششم(علیه السلام) فرمود : « ما مِنْ شَیْء بَعْدَ الْمَعْرِفَهِ یَعْدِلُ هذِهِ الصَّلاة؛ چیزی را بعد از معرفت نمی دانم که با نماز برابری کند» .

علی (علیه السلام) فرمود :« اُوصیکُمْ بِالصَّلاةِ وَ حِفْظِها فَاِنَّها خَیْرُ الْعَمَلِ وَ هِیَ عَمُودُ دینِکُمْ ؛ شما را به نماز سفارش می کنم که بهترین عمل و ستون دین شماست»

 .امام موسی بن جعفر (علیه السلام ) فرمودند: " نماز مرز بین کفر و اسلام است."

قرآن کریم نماز را بازدارنده انسان از زشتی های ظاهر و باطن می داند :« إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهى‌ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْكَرِ »

چرا زن و بچه را به نماز نخوانیم  و زمینه مناسبی برای اقامه نماز جهت آنان برقرار نکنیم تا فضای خانه از فحشا و منکرات پاک باشد ، و خود و آنان با خیال راحت زندگی کنیم .در روز قیامت مردی که زن و فرزند خود را وادار به نماز نکند ، آنها قدعلم می کنند و از خداوند می خواهند که عذابی دو برابر عذاب نماز نخواندنشان به مرد بدهد. زیرا اگر به ما می گفت اهل نماز می شدیم.

از نماز خود و زن و فرزندمان غافل نشویم ، که قیامت دچار شکایت زن و فرزند در پیشگاه حق نگردیم ، بدین گونه که به حضرت حق عرضه بدارند اگر دعوت به نماز شده بودیم اجابت می کردیم ، نبود نماز در پرونده ما در مرحله اول تقصیر شوهر و پدر ماست و در مرحله بعد خود ما مقصّریم .

خداوندا چون بی توجهی او ما را نسبت به نماز غافل کرد ، انتقام ما را از او بگیر ، و وی را به لعنت خود دچار کن ، و عذابش را دو برابر عذاب ما قرار بده!!

کودکان عکس برداران عجیبی هستند ، آنان تمام رفتار و کردار و اخلاق و حالات و حرکات بزرگترها را تقلید می کنند ، اگر نماز بخوانید ، روزه بگیرید ، قرآن تلاوت کنید ، خوشرو باشید ، محبت کنید ، وقار و ادب نشان بدهید ، همه و همه را تقلید و پس از مدّتی قدم این حقایق در سرزمین وجود آنان ثابت می شود .

در روایت بسیار مهمی آمده :عیسی(علیه السلام) به قبری گذشت که صاحبش عذاب می شد ، سال بعد به همان قبرگذشت مشاهده کرد صاحبش از عذاب نجات یافته ، سبب آن را از حضرت حق پرسید. به او وحی شد ، فرزند صالحی پیدا کرد که راهی را اصلاح کرد و یتیمی را پناه داد ، به خاطر عمل فرزندش او را آمرزیدیم . امام صادق (علیه السلام ) کسانی را که مانع در راه مردم ایجاد می کردند لعنت می فرمود. پیامبر اکرم(ص) می فرمودند : بهترین ارثی که به جای می گذارید فرزند صالح است.

از خداوند متعال می خواهیم به همه توفیق دهد بتوانیم فرزندان صالحی را تربیت کنیم.

 پدران! مسئولیت همه ی ما سنگین است. انشاالله فرزندانی تحویل اجتماع دهیم که سرباز امام زمان (ارواحنا له الفداء) شوند.

     بسم اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ           

قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ ﴿١﴾         

اللَّهُ الصَّمَدُ ﴿٢﴾

لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ ﴿٣﴾

وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ ﴿٤﴾

صَدَقَ الله العَلی العَظیم

خطبه دوم

بسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

الْحَمْدُ للَّهِ رَبِّ الْعالَمينَ الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ وَلَهُ الْحَمْدُ فِي الْآخِرَةِ وَهُوَ الْحَكِيمُ الْخَبِيرُ يَعْلَمُ مَا يَلِجُ فِي الْأَرْضِ وَمَا يَخْرُجُ مِنْهَا وَمَا يَنْزِلُ مِنَ السَّمَاءِ وَمَا يَعْرُجُ فِيهَا وَهُوَ الرَّحِيمُ الغفور.و الصَّلَوةُ و السَّلامُ عَلَي‌ سَيِّدِنا مُحَمَّدٍ و ءَالِهِ الطّاهِرينَ و لَعْنَةُ اللَهِ عَلَي‌ أعْدآئِهِمْ أجْمَعينَ مِنَ الآنَ إلَي‌ قيامِ يَوْمِ الدّينِ وَ صَلِّ عَلَى عَلِیٍّ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ وَصِیِّ رَسُولِ رَبِّ الْعَالَمِینَ وَ صَلِّ عَلَى الصِّدِّیقَةِ الطَّاهِرَةِ فَاطِمَةَ [الزَّهْرَاءِ] سَیِّدَةِ نِسَاءِ الْعَالَمِینَ وَ صَلِّ عَلَى سِبْطَیِ الرَّحْمَةِ وَ إِمَامَیِ الْهُدَى الْحَسَنِ وَ الْحُسَیْنِ سَیِّدَیْ شَبَابِ أَهْلِ الْجَنَّةِ وَ صَلِّ عَلَى أَئِمَّةِ الْمُسْلِمِینَ عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ وَ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ وَ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ وَ عَلِیِّ بْنِ مُوسَى وَ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ وَ عَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ وَ الْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ وَصَلِّ عَلى وَليّ امرِكَ القائِم المُؤَمَل، والعَدلِ المُنتظَر، وحُفّهُ بملائكَتِك المُقَربين، واَيّدهُ بِرُوح القدُسِ يا ربَ اْلعالمينَ.

خودم و شما نمازگزاران عزیز این هفته را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم.

امیدوارم بتوانیم خوب خودمان را مدیریت کنیم که این همان تقواست.

مناسبت های هفته

  • دوشنبه 7 محرم " مسدود شدن آب بر روی خیمه های آقا امام حسین(علیه السلام) " است . پیشاپیش شهادت مظلومانه ی آن امام همام و همین طور شهادت یاران یاوفای آن حضرت را به حضرت ولی عصر (ارواحنا له الفداء)  همه ی شما عزیزان نمازگزار این هفته تسلیت عرض می کنم. انشاالله خوب برای خدا عزاداری کنیم که این کار یکی از راه های شکر است. خود را در این مجالس و محافل بیمه کنید. محزون شدن ، اشک ریختن، حضور در مجالس سید شهیدان عبادت است. هرکسی هرکاری برای گرم ترشدن این عزاها و ماتم ها انجام دهد اجر بزرگی دارد. در روضه ها اولاً! نظم را رعایت کنید. فرهنگ خوب نشستن، خوب گوش کردن، کنترل فرزندان را رعایت کنیم. انشاالله! امسال عزاداری ها در سراسر ایران باشکوهتر برگزار شود.
  •  چهار شنبه نهم محرم  " روز تاسوعا " است.
  •  پنج شنبه دهم محرم" روز عاشورا" است. در جای خود از منابر عزیزان و وعاظ استفاده خواهیم کرد.

سخنان بسیار دلنشین و کارگشا از رهبر عزیز انقلاب امام خامنه ای (حفظه الله تعالی )

اولاً از جمله موهبت های الهی به انسان، نعمت ولایت است.  خداوند این نعمت را به واسطه ی پیامبران و اهل بیت (ع) و نیز اولیای الهی به بشر عطا کرده است. در واقع این نعمت ، کمک به مردم در راه رسیدن به تکامل و قرب به خداوند متعال است. این نعمت قابل مقایسه با نعمت های دیگر نیست. در وهله ی اول باید این نعمت را بشناسیم و قدر آن را بدانیم. سپس بیندیشیم که چگونه می توانیم از این نعمت استفاده کنیم؟

سومین قدم این که راهی برای نگهداری از دستاوردهای این نعمت و انتقال آن به نسل آینده بیابیم. اگر به مقایسه سلطه ی آمریکا در زمان رژیم پهلوی و قدرت امروز آنها در منطقه ی خاورمیانه با وقوع و ظهور انقلاب اسلامی بپردازید وضعیت دوران استعمار ایران  توسط امریکا را با امروز مقایسه کنید ، امریکا در منطقه ی خاورمیانه ، بدون درنظر گرفتن ایران نمی تواند هیچ کاری را از پیش ببرد. وقتی آمریکایی ها می خواستند از عراق خارج شوند از ایران خواستند وضعیت را مناسب کنند تا عراقی ها به آنها حمله نکنند. اسلام ذلت دیروز ایران مستعمره را به عزت امروز تبدیل کرده است. هم چنان که امام (ره) فرمود:« ما هرچه داریم از اسلام داریم.»

برخی از مسئولان امریکایی  صریحاً گفته اند که هدفشان براندازی نظام است. یعنی آنها اسلامی که چنین نظامی بر اساس آن برپاشده نمی خواهند. نعمت نظام اسلام کجا و نعمت های مادی کجا؟ انقلاب اسلامی نعمتی است که موجب شد تا بزرگ ترین قدرت های علمی، صنعتی و اقتصادی دنیا در مقابل ایران خاضع شوند. خداوند طلبه ای مانند امام(ره) را که یک زندگی معمولی و ساده داشت آنقدر عزت داد که به هنگام صحبت ایشان، رییس جمهور آمریکا تمام برنامه هایش را قطع می کرد تا سخنان او را بشنود. اینها همه سربلندی است. با این مقدمه می خواستم سخنانی را که حضرت آقا در ملاقات با پوتین داشتند بیان کنم.

آقا فرمودند:« ایران و روسیه می توانند در مهار آمریکا همکاری داشته باشند. آمریکا یک خطر برای بشریت است. همکاری در موضوع سوریه ، نمونه ی بسیار خوبی است. آمریکایی‌ها قصد داشتند با استفاده از شرایط به ‌وجود آمده در آن زمان در کشورهای عربی، ضربه وارده در مصر و تونس را در سوریه و با سرنگونی حکومت طرفدار مقاومت جبران کنند اما اکنون کاملاً شکست خورده اند.» امام نیز فرموده بود "آمریکا دشمن اسلام است." این روز به روز روشن می شود. چه تعداد مسلمان را قتل عام کردند.

 ایشان فرمودند:« اگرچه آمریکایی‌ها فعلاً درباره ایران، مسائل موشکی و مسائل منطقه را مطرح می کنند اما مسئله آنها با جمهوری اسلامی ایران فراتر از این مسائل است. آمریکایی‌ها 40 سال است که می خواهند ریشه جمهوری اسلامی ایران را بِکَنند اما ما در این مدت، بیش از چهل برابر رشده کرده ایم که همین ایستادگی جمهوری اسلامی و موفقیت های آن، یک نمونه موفق دیگر از مهار آمریکا است.»

درباره ی  شرایط اسف بار مردم یمن و کشتار آنان به‌وسیله سعودی‌ها فرمودند:« سعودی‌ها قطعاً در یمن به نتیجه نخواهند رسید و نخواهند توانست مردم مقاوم یمن را به زانو درآورند.» اگر کشورهای اسلامی متحد شوند می توانند خیلی از مشکلات خود را حل کنند. همان طور که قرآن می فرماید "شیطان همیشه دو بهم زنی می کند." شیطان بزرگ آمریکاست و مرتب فتنه انگیزی می کند.

 در دیداری  که با اردوغان داشتند فرمودند:« اتحاد و همکاری کشورهای اسلامی، زمینه ساز حل مشکلات منطقه خواهد بود. به همین دلیل امریکا از همکاری و نزدیکی کشورها و شکل گیری یک قدرت اسلامی نگران است. لحظه ای هم نباید از بحث فلسطین غافل شد.»

بحث گرانی و ... را به نام جمهوری اسلامی تمام نکنیم. در بعضی از جاها که درست مدیریت شده خوب پیش رفته اند. در مسائل پزشکی، هوا فضا و ... از بعضی کشورها جلوتریم ولی متأسفانه در بعضی مباحث درست عمل نکرده اند. جمهوری اسلامی همان است که از همان اول فرمود: "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی." از همان اول متکی به خدا بوده. شهدای ما جان خود را برای خدا دادند. مدیریت های دوتابعیتی ضعف دارند. اگر به نصایح و شعارهای سالی که حضرت آقا مرتب گوشزد می کردند توجه می کردند قطعاً این وضعیت نبود.

رهبری عزیز انقلاب (حفظه الله تعالی) فرمودند:« در این جنگ نا برابر اقتصادی چیزی که می تواند جواب دهد مدیریت جهادی است.» از قوه ی قضاییه به خاطر برخورد تشکر می کنم. در بحث ارز و دلار تمام کارشناسان ضعف مدیریت را بیان می کنند. همان طور که افراد مفسد فی الارض را می گیریم و محاکمه می کنیم ،افرادی که مدیریت درست نداشته و مسامحه کرده اند نیز باید محاکمه شوند. چرا به حرف آقا درباره ی مدیریت جهادی گوش نمی دهید؟  از دولت محترم می خواهیم همان ایرادهایی را که از دولت قبل می گرفت، آنها را مرتکب نشوند.

 روضه ی ماه محرم

روز دوم یا سوم محرم آقا ابی عبدالله الحسین(ع) به سرزمین کربلا وارد شد. سرزمینی که تقریبا همه ی پیامبران اولوالعزم به نوعی در آن مبتلا شدند. این سرزمین بر خود آقا نیز روشن بود. وقتی که نامه ی ابن زیاد به حر می رسد که حضرت را در جای بی آب و علفی محاصره کند، هنوز امام به کریلا نرسیده بود. امام از حر خواست تا مسافتی دیگر بروند. به شط فرات که نزدیک می شوند از زهیر پرسید: این زمین چه نام دارد؟ عرضه داشت: تف. فرمود: نام دیگری دارد؟ یکی از اهالی بنی اسد گفت: کربلا. زمانی که آقا نام کربلا را شنیدند فرمودند:« اللهم إنّی أعوذُ بِکَ مِنَ الکَربِ و البَلا. إنزِلوا » همین جا پیاده شوید. اینجا مکانی است که ما در آن دفن می شویم. جایی است که فرزندان ما را سر می برند. علی اصغرم را با گلوی خشک ذبح می کنند. من بی برادر می شوم. هیچ کس به ما رحم و توجه نمی کند. زینب تنها می شود. فقط خدای زینب می داند که چه حادثه ای است.

امیرالمؤمنین(ع) از این سرزمین رد می شدند. خواب رفتند. بیدار شدند شروع به ناله کردند. گفتند: چه شده ؟ فرمود: فرزندم حسین را می بینم که دریایی از خون او را محاصره کرده و او در این دریا شنا می کند. او را با لب تشنه به شهادت می رسانند.

وقتی فرمود: پیاده شوید. زینب کبری با جلال و عظمت آمد. همه زانو زدند که عمه جان پیاده شو. دل ها برای نه روز بعد بسوزد. وقتی این کاروان را حرکت دادند. کجای دنیا سراغ دارید کسی عزیزی را از دست بدهد و مرتب به او زخم زبان بزنند؟ از کنار گودی قتلگاه عبور دادند. زینب کبری به دنبال برادر می گشت.

گلی گم کرده ام می‌جویم اورا

به هر گل می‌رسم می‌بویم اورا

گل من یک نشانی‌در بدن‌داشت

یکی پیراهن کهنه به تن داشت

وقتی بدن بی سر برادر را پیدا کرد روی زمین گرم کربلا نشست ، دستش را زیر بازوهای برادر گذاشت و صدا زد: أأنتَ أخی ؟ آیا تو برادرمنی؟ أنتَ إبن والدَتی؟ آیا تو فرزند مادرم فاطمه هستی؟

دختر آقا ابی عبدالله (ع) هم به دنبال بابا می گردد. کنار عمه آمد. کاری کردند که نه زینب و نه دختر بابا را نمی شناسند. سکینه صدا زد : عمه جان این بدن کیست که این گونه ضجه می زنی؟ یادگار برادرم سکینه جان! این جسد بابای خوب و مهربان توست.

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ جمیعاً و رحمة و برکاته

اللهم انصر الاسلام و اهله و اخذل الکفر و اهله

 اللهم انصر من نصرالدین و اخذل من خذل المسلمین

اللهم اشف مرضانا

اللهم اغفر موتانا

اللهم اجعل عاقبة امورنا خیراً

اللهم وفقنا لما تحب و ترضی

اللهم احفظ نهضة امام خمینی

اللهم احفظ قائدنا الخامنه ای

أللّهُمَّ اشغَلِ الظّالِمِینَ بِالظّالِمِینَ وَ اجعَلنَا مِن بَینِهِم سَالِمِین

اللهُمّ صَلّ علی مُحمّدٍ وَ آل مُحمد و عَجّل فَرَجَهُم

اَللّهُمَّ عَجِّلْ لِوَلِیِّکَ الْفَرَجَ وَ الْعافِیَةَ وَ النَّصْرَ وَ اجْعَلْنا مِنْ خَیْرِ اَنْصارِهِ وَ اَعْوانِهِ وَ الْمُسْتَشْهَدینَ بَیْنَ یَدَیْهِ

  بسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ              

قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ ﴿١﴾         

اللَّهُ الصَّمَدُ ﴿٢﴾

لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ ﴿٣﴾

وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ ﴿٤﴾

صَدَقَ الله العَلی العَظیم

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته


تعداد دفعات دانلود (0)

آخرین بروزرسانی : 1397/06/24 ساعت: 8:03 AM
ارسال شده توسط : ایمان طاهری
ارسال دیدگاه
جستجو در سایت
مانده تا روز جمعه

روز
ساعت دقیقه ثانیه